Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Webinar “Jak zadbać o zdrowie psychiczne podczas pisania doktoratu?”

Zapraszamy do udziału w dwóch webinarach PSPS poświęconych wyzwaniom w pracy naukowej.

Webinar 6 grudnia 17.30-19.30 

Tytuł: Jak zadbać o zdrowie psychiczne podczas pisania doktoratu?

Osoba prowadząca: dr Joanna Grzymała-Moszczyńska 

Zapraszamy na spotkanie online poświęcone zagadnieniu zdrowia psychicznego na początku drogi akademickiej. Przyjrzymy się krótko wynikom badań dotyczących zdrowia psychicznego wśród doktorantów i doktorantek, omówimy zagadnienia wypalenia zawodowego i syndromu oszusta oraz zastanowimy się nad praktycznymi strategiami wspierania dobrostanu podczas studiów w szkole doktorskiej. Spotkanie będzie się składało z dwóch części – krótkiego wykładu i części warsztatowej, podczas której stworzymy przestrzeń na podzielenie się swoimi doświadczeniami, pomysłami i dobrymi praktykami.

Webinar 13 grudnia, 17:30 – 19:30

Tytuł: “Robię doktorat, więc jestem?”. O roli tożsamości w pracy naukowej

Osoba prowadząca: dr Dominika Bulska

Drugie spotkanie w ramach programu wspierania doktorantów i doktorantek poświęcone będzie roli tożsamości w pracy naukowej. W trakcie pierwszej części spotkania przyjrzymy się temu, jaką rolę w pracy akademickiej – w tym w radzeniu sobie z porażkami i krytyką – odgrywa identyfikacja z grupą zawodową “naukowców” oraz z akademią jako taką. Omówimy to, jak duże znaczenie dla naszej motywacji ma siła i centralność tożsamości naukowej, a także zastanowimy się nad tym, jakie są negatywne aspekty silnego identyfikowania się z wykonywanym zawodem. Druga, warsztatowa część spotkania poświęcona będzie temu, jak radzić sobie z wyzwaniami centralnymi dla pracy naukowej, tj. z porażkami i krytyką. Podzielimy się praktycznymi strategiami, jak to robić, a także zastanowimy się nad tym, czy częściową odpowiedzią na te wyzwania jest wspieranie innych, mniej naukowych tożsamości.

 

Osoby zainteresowane udziałem w webinarach proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego: LINK