Dofinansowanie promocji badań naukowych – IDUB

08.07.2024 rozpoczął się kolejny nabór wniosków na dofinansowanie projektów skierowanych na promocję badań naukowych zrealizowanych na UW. Jest to specjalna edycja konkursu skierowana do doktorantów UW.

W konkursie mogą wziąć udział doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego kształcący się w szkole doktorskiej Uniwersytetu, którzy w latach 2019-2023 prowadzili prace naukowe i uzyskali wyniki tych badań. Mogą oni starać się o dofinansowanie promocji (popularyzacji) wyników swoich badań wśród ogółu społeczeństwa interesującego się nauką, spoza grona naukowego, np. wśród młodzieży, rodziców, nauczycieli, organizacji pozarządowych lub decydentów.

Przyznana kwota, do 20 000 zł na projekt, może zostać wykorzystana na sfinansowanie zarówno wykładu, prezentacji lub warsztatów, podczas których ogółowi społeczeństwa przekazane zostaną informacje o badaniach naukowych zrealizowanych na Uniwersytecie Warszawskim, jak również innych form popularyzacji, na przykład: artykułu, książki popularno-naukowej, podcast’u, bloga, strony WWW.

Szczegółowe informacje oraz zasady przyznawania środków dostępne są na stronie IDUB: [LINK]