CLARIN w praktyce badawczej

Centrum Technologii Językowych CLARIN-PL we współpracy z Wydziałem Neofilologii oraz Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mają przyjemność zaprosić Państwa na XIV edycję warsztatów pt. “CLARIN w praktyce badawczej”.

Warsztaty są bezpłatne, a ich tematyka dotyczy najnowszych osiągnięć w dziedzinie maszynowego przetwarzania języka (oraz AI) w naukach humanistycznych i społecznych. Warsztaty odbędą się w siedzibie Wydziału Neofilologii UAM, w budynku Collegium Novum UAM w Poznaniu, Al. Niepodległości 4, w dniach 23-24 września 2024 r.

Warsztaty skierowane są do wszystkich naukowców i doktorantów, szczególnie do przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych. Zapisy otwarte są do 31 sierpnia. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie warsztatów: [LINK]