Festiwal Mitologiczny na Uniwersytecie

Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na dwudniowe spotkania z mitologią, wydarzenie, które ma na celu uczczenie 100. rocznicy wydania “Mitologii” Jana Parandowskiego. Gościem honorowym festiwalu będzie Joanna Szczepkowska, wnuczka pisarza.

19-20 października 2024 (sobota-niedziela), ul. Dobra 55, wejście od Browarnej

Wstęp wolny (na warsztaty obowiązuje rejestracja)

Festiwal to okazja do poznania, jak mity Greków i Rzymian oraz ich dziedzictwo kulturowe funkcjonują we współczesnym świecie.

W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. cykl wykładów popularnonaukowych, wystawę edukacyjną, czytanie fragmentów “Mitologii” i warsztaty rodzinne.

Honorowego patronatu wydarzeniu udzielił JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Z. Nowak