Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Zakończenie kształcenia

UCHWAŁA NR 157 SENATU UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO z dnia 29 czerwca 2022 r. w sprawie określenia sposobu postępowania w sprawie nadania stopnia doktora oraz stopnia doktora habilitowanego na Uniwersytecie Warszawskim [LINK]


Rozprawę doktorską należy złożyć do dnia określonego w Indywidualnym Planie Badawczym. Jeśli nie pamiętasz, jaką datę wpisałeś/aś, skontaktuj się z sekretariatem szkoły. Jeśli datą w IPB jest „koniec IV roku” albo „koniec VIII semestru”, to najprawdopodobniej (z wyjątkiem osób, które miały zawieszenia, rozpoczęły kształcenie od semestru letniego, itd.) datą złożenia rozprawy jest 30 września, 4 lata po rozpoczęciu kształcenia.


Rozprawę doktorską należy złożyć w Biurze Rad Naukowych UW.
BUW, ul. Dobra 56/66, II piętro:
-Pokój 2.72 – nauki humanistyczne
-Pokój 2.69 – nauki społeczne
Więcej informacji dostępnych jest na stronie Biura Rad Naukowych – [LINK].


Lista wymaganych dokumentów i załączników dostępna jest na stronie Biura Rad Naukowych: [LINK]
Ze swojej strony jednak prosimy o wcześniejsze zadbanie o posiadanie certyfikatu lub dyplomu ukończenia studiów poświadczających znajomość nowożytnego języka obcego na poziomie co
najmniej B2. W przypadku wątpliwości co do posiadanego certyfikatu skontaktuj się z Biurem Rad Naukowych.


Niezłożenie rozprawy w terminie określonym w IPB skutkuje skreśleniem z listy doktorantów.


Tak, ale wówczas będziesz traktowany jako osoba ubiegająca się o stopień doktora w trybie eksternistycznym. Tryb eksternistyczny jest odpłatny (21 630 zł).


Regulamin Szkoły Doktorskiej przewiduje możliwość ubiegania się o przedłużenie terminu złożenia rozprawy doktorskiej o rok, a następnie o kolejny rok.


Nie ma określonego terminu, ale jeśli podejrzewasz, że możesz mieć problem z dotrzymaniem terminu w IPB, warto nie zwlekać ze złożeniem podania. Podanie należy skierować do dyrektora szkoły doktorskiej. Musi zawierać ono opinię promotora.


Tak, w tym okresie przysługują wszystkie prawa doktoranta, z wyjątkiem prawa do stypendium.


Doktorantom i doktorantkom niebędącym obywatelami polskimi uprzejmie przypominamy o konieczności legalizacji pobytu i posiadaniu właściwego ubezpieczenia zdrowotnego po złożeniu
rozprawy, jeśli planują dalszy pobyt w Polsce. W razie wątpliwości zgłoś się do właściwej instytucji lub Welcome Point.