Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Powołanie promotorów/ek – 1. rok kształcenia

Zgodnie z Regulaminem SDNH (§ 16 ust. 1), doktoranci i doktorantki I roku są zobowiązani do złożenia wniosku o wyznaczenie promotora/ki z dołączonym oświadczeniem osoby deklarującej gotowość do podjęcia się opieki promotorskiej [PLIK_1].

Jednocześnie mogą się Państwo ubiegać o powołanie dodatkowego/ej promotora/ki [PLIK_2] lub promotora/ki pomocniczego/ej [PLIK_3]. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, należy złożyć odrębny wniosek (zawierający uzasadnienie), który powinien być również pozytywnie zaopiniowany przez kandydata/kę na głównego promotora/kę (wszystko uwzględnione w przygotowanych wzorach dokumentów, do których odsyłają powyższe linki).

Złożone wnioski są poddawane głosowaniu przez członków Rady SDNH, osoby promotorskie są powoływane na podstawie Uchwały podejmowanej na podstawie rezultatów głosowania, nie później niż w terminie trzech miesięcy od dnia podjęcia kształcenia przez osobę doktorancką.

Uwaga! Zmiany promotorów/ek można dokonać w dowolnym momencie, w trakcie dalszego kształcenia w Szkole. Prosimy o zapoznanie się z zasadami opisanymi w Regulaminie Szkoły [REGULAMIN_SDNH].

Podpisane i kompletne wnioski należy przesłać na adres phd.nh@uw.edu.pl do 31 października 2024 r.

Promotor może przesłać swoje oświadczenie o gotowości podjęcia opieki nad doktorantem bezpośrednio na adres phd.nh@uw.edu.pl.

UWAGA! Jeżeli wnioskują Państwo o wyznaczenie osoby spoza UW (dotyczy promotorów/ek pomocniczych i dodatkowych)– obowiązkowe jest dołączenie wypełnionej ankiety osobowej. Dane te są niezbędne w celu wpisania danej osoby do systemu POLon. Ankieta osobowa: [LINK].


Poniżej przypominamy także ogólne zasady dotyczące promotorów:

Promotorem może być osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora, która spełnia warunki opisane w § 17 ust. 1 Regulaminu SDNH.

Promotorem nie może zostać osoba, która pozostaje wyznaczonym promotorem dla więcej niż pięciu doktorantów lub osób ubiegających się o nadanie stopnia doktora. Dlatego w takiej sytuacji kandydat na promotora/kę musi złożyć wniosek zawierający uzasadnienie adresowany do Dyrektor SDNH. Dyrektor, po uzgodnieniu z Radą, w wyjątkowych przypadkach może zwiększyć ten limit.

Funkcję promotora pomocniczego może pełnić osoba posiadająca co najmniej stopień doktora.