Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Rekrutacja 2024/2025

 

Przebieg rekrutacjiHarmonogramDokumentyKryteria ocenyLimity miejscZespoły kwalifikacyjneListy rankingowe i harmonogram rozmówStypendium doktoranckieSzkoleniaAkty prawne
  • Rekrutacja do SDNH UW jest dwuetapowa i podlega opłacie rekrutacyjnej w wysokości 200 zł. Rozpoczyna ją wgrywanie dokumentów rekrutacyjnych przez kandydatów do systemu IRK (link). Będzie to możliwe od 29 kwietnia do 4 czerwca 2024 r. (do godz. 23:59). Ten moment postępowania kwalifikacyjnego odbywa się wyłącznie online! Wśród wymaganych dokumentów znajdują się m.in. skan dyplomu potwierdzającego posiadanie tytułu magistra lub tytułu równorzędnego, opis projektu badawczego oraz CV i skany materiałów dokumentujących aktywność naukowo-zawodową z ostatnich 5 lat. Szczegóły znajdują się w zakładce “Dokumenty”.
  • Zwracamy szczególną uwagę, że wśród wymaganych dokumentów jest oświadczenie planowanego promotora o podjęciu się opieki promotorskiej nad kandydatem. Oznacza to, że kandydaci muszą przed przystąpieniem do rekrutacji odnaleźć potencjalnego promotora. Może być to osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora, która jest zatrudniona na UW. Wzór oświadczenia znajduję się w zakładce “Dokumenty”. Nauczyciel akademicki zainteresowany zwiększeniem limitu doktorantów, dla których pozostaje promotorem, może złożyć przedmiotowy wniosek do Dyrektor SDNH UW w terminie do 28 maja 2024 r. Szczegóły dotyczące promotorów znajdują się w zakładce “Dokumenty” oraz “Wyszukiwarka promotorów”.
  • Co do zasady niemożliwe jest uzupełnianie wniosków rekrutacyjnych po 4 czerwca 2024 r. Jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach, na wniosek kandydata złożony do 14 czerwca 2024 r., Dyrektor SDNH UW może wyrazić zgodę na sprostowanie oczywistych omyłek lub błędów, jeżeli sprostowanie dotyczy elementów wniosku niemających wpływu na ocenę.
  • Bez rozpoznania pozostawia się wnioski niekompletne, tj. pozbawione wymaganych dokumentów, oraz wnioski, za które nie została uiszczona opłata rekrutacyjna w terminie wgrywania dokumentów do IRK. Proszę pamiętać, że za dzień zapłaty uważa się dzień zaksięgowania odpowiedniej kwoty na koncie UW (dane zostaną wygenerowane w IRK).
  • Możliwy jest zwrot całości lub części opłaty rekrutacyjnej w przypadku rezygnacji z udziału w rekrutacji przed jej rozpoczęciem, niewszczęcia postępowania z uwagi na brak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej, nadpłaty lub na uzasadniony wniosek kandydata złożony do dnia 28 maja 2024 r. Rzeczony wniosek należy przesłać na adres: rekrutacja.nh@uw.edu.pl
  • Prawidłowo złożone wnioski podlegają ocenie merytorycznej zespołów kwalifikacyjnych. Podkreślamy, że informacje o aktywności naukowej nieznajdujące potwierdzenia w skanach umieszczonych w IRK nie są uwzględniane przy ocenie kandydata. Szczegóły dotyczące punktacji znajdują się w zakładce “Dokumenty” przy poszczególnych elementach oceny.
  • Do 28 czerwca 2024 r. ogłaszane są wyniki I etapu rekrutacji. Do jej II etapu kwalifikują się osoby, które uzyskały co najmniej 50% punktów, tj. 30 na 60 punktów. Jest to łączna punktacja za projekt badawczy oraz udokumentowaną aktywność naukowo-zawodową.
  • Na II etap rekrutacji składają się rozmowy kwalifikacyjne prowadzone przez zespoły kwalifikacyjne. Odbędą się one w dniach 8 – 18 lipca 2024 r. Każda rozmowa jest nagrywana za zgodą kandydata i trwa nie krócej niż 15 minut, chyba że kandydat zakończy ją wcześniej. Co do zasady rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane są w formie stacjonarnej. Umotywowane podania w sprawie przeprowadzenia rozmowy online składa się w ciągu dwóch dni od dnia publikacji harmonogramu rozmów.
  • Do dnia 25 lipca 2024 r. ogłaszana jest lista rankingowa. Osoby zakwalifikowane będą mogły składać wymagane dokumenty od 1 sierpnia do 18 września 2024 r.
  • 20 września 2024 r. opublikowana zostanie ostateczna lista osób przyjętych do Szkoły w standardowym postępowaniu rekrutacyjnym 2024/2025.

Tegoroczna rekrutacja przeprowadzana jest w ramach poniższych dyscyplin:

1) archeologia;
2) etnologia i antropologia kulturowa;
3) filozofia;
4) historia;
5) językoznawstwo;
6) literaturoznawstwo;
7) nauki o kulturze i religii;
8) nauki o sztuce.

1) rejestracja w IRK, złożenie w IRK wniosku o przyjęcie do Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych: 29 kwietnia – 4 czerwca 2024 r.;

2) postępowanie rekrutacyjne:
a) I etap postępowania rekrutacyjnego: 18 czerwca – 25 czerwca 2024 r,
b) ogłoszenie wyników I etapu rekrutacji: do 28 czerwca 2024 r.,
c) publikacja harmonogramu rozmów kwalifikacyjnych (II etapu): do 28 czerwca
2024 r.,
d) II etap postępowania rekrutacyjnego: 8 – 18 lipca 2024 r.,
e) ogłoszenie listy rankingowej: do 25 lipca 2024 r.,
f) przyjmowanie dokumentów od osób rekomendowanych do przyjęcia: 1 sierpnia – 18 września 2024 r.,
g) ogłoszenie listy osób przyjętych: do 20 września 2024 r.

Kandydaci do SDNH UW powinni wgrać poniższe dokumenty wyłącznie do systemu IRK (link). Szkoła nie wymaga składania ww. dokumentacji w formie pisemnej, w sekretariacie, w I i II etapie postępowania rekrutacyjnego.

Wybór dyscypliny kształcenia następuje za pośrednictwem deklaracji w ogólnym formularzu rejestracyjnym w systemie IRK. Rekrutacja 2024/2025 obejmować będzie 8 dyscyplin, tj. archeologię; etnologię i antropologię kulturową; filozofię; historię; językoznawstwo; literaturoznawstwo; nauki o kulturze i religii; nauki o sztuce.

Może być to skan dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich bądź studiów drugiego stopnia lub równorzędny uzyskany na podstawie odrębnych przepisów.

Informacja dla osób, które planują obronę pracy magisterskiej po czerwcu 2024 r. – w takim przypadku udział w postępowaniu rekrutacyjnym i kwalifikacja do Szkoły są warunkowe. Kandydaci wgrywają do systemu IRK oświadczenie, że dyplom lub zaświadczenie o uzyskaniu tytułu magistra zostanie dostarczone do terminu określonego w harmonogramie rekrutacji.

Projekt badawczy jest najważniejszym komponentem rekrutacji do Szkoły. Kandydaci wskazują w nim przede wszystkim przedmiot badań, jego zasadność oraz opisują metody badawcze. W sumie za opis wstępnej propozycji rozprawy doktorskiej można uzyskać 40 punktów (na 100 możliwych do uzyskania w całym postępowaniu rekrutacyjnym). Ponadto II etap rekrutacji, tj. rozmowa kwalifikacyjna, za który łącznie również uzyskać 40 punktów, odwołuje się w znacznej mierze do projektu badawczego.

Projekt badawczy nie może być dłuższy niż 6 tys. znaków ze spacjami (bibliografia nie wlicza się do limitu znaków). Jego streszczenie może obejmować do 1 tys. znaków ze spacjami.

Przy ocenie projektu bierze się pod uwagę:
1) cel badań (0-10 pkt);
2) nowatorstwo i oryginalność  (0-10 pkt);
3) metodologię właściwą dla realizacji celu, spójność argumentacji oraz przejrzystość
wywodu (0-10 pkt);
4) opis aktualnego stanu badań wraz z bibliografią istotną dla osiągnięcia celu badań
(0-10 pkt).

Celem powyższych dokumentów jest wskazanie najważniejszej dotychczasowej działalności naukowej kandydata do SDNH UW. Wskazana działalność może odwoływać się wyłącznie do aktywności w okresie pięciu lat kalendarzowych poprzedzających złożenie wniosku w systemie IRK. W przypadku, gdy kandydat w tym okresie został rodzicem, termin podlega wydłużeniu o dwa lata na każde dziecko.

Działalność naukowa może obejmować:

a) publikacje,
b) prace badawczych i organizacyjnych w kołach naukowych,
c) udział w konferencjach naukowych,
d) udział w projektach badawczych,
e) nagrody i wyróżnienia,
f) staże badawczych,
g) szkoleniach z zakresu umiejętności badawczych,
h) działalność popularyzującą naukę,
i) działalność w ciałach przedstawicielskich ruchu naukowego,
j) średnią ocen ze studiów,
k) karierę zawodową,
l) znajomość języków obcych.

Każda aktywność naukowa musi być potwierdzona skanem, który kandydaci wgrywają do systemu IRK (np. skan zaświadczenia o znajomości języka obcego lub skan dyplomu uprawniającego do podjęcia kształcenia w Szkole). W przypadku publikacji naukowych, należy wybrać nie więcej niż dwa pełne skany najważniejszych artykułów lub rozdziałów w pracach zbiorowych. Potwierdzeniem pozostałych publikacji
kandydata są skany stron tytułowych.

Informacje o aktywności naukowej nieznajdujące potwierdzenia w materiałach umieszczonych w systemie IRK nie są uwzględniane przez zespół kwalifikacyjny przy ocenie kandydata.

Jest to deklaracja w formie odpowiedź “tak”/”nie” w ogólnym formularzu rejestracyjnym w systemie IRK. Pomimo formy, oświadczenie ma znaczenia dla dalszego kształcenia i powinno odpowiadać znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

Podczas zajęć w Szkole większość prowadzących odwołuje się do tekstów naukowych w języku angielskim. Ponadto nauczanie części przedmiotów prowadzone jest w pełni w języku angielskim. Uzupełnieniem powyższej deklaracji może być wgranie odpowiedniego certyfikatu w systemie IRK.

Złożenie powyższego dokumentu w systemie IRK jest jednym z warunków formalnych, który kandydaci muszą spełnić w I etapie rekrutacji (link do wyszukiwarki promotorów). Promotorem może być osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Ponadto co najmniej jeden z promotorów musi być:
1) pracownikiem zatrudnionym na Uniwersytecie,
2) pracownikiem w instytucji współprowadzącej Szkołę,
3) osobą posiadającą status emerytowanego profesora Uniwersytetu.

Oprócz promotora głównego, po przyjęciu do Szkoły, można złożyć wniosek o wyznaczenie wskazanego pracownika naukowego jako promotora dodatkowego lub pomocniczego.

Formularz dla planowanego promotora: link.

Prosimy o zachowanie należytej staranności w ww. zakresie. Wgrana do systemu IRK fotografia, po kwalifikacji do Szkoły, będzie m.in. Państwa wizerunkiem na legitymacji doktoranckiej.

W oświadczeniu tym należy wskazać, czy kandydat jest lub był doktorantem albo uczestnikiem studiów doktoranckich; posiada bądź posiadał wszczęty przewód doktorski albo postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora, z podaniem imienia i nazwiska jego opiekuna naukowego lub promotora.

 

Łącznie za postępowanie rekrutacyjne można uzyskać 100 punktów, w tym 60 punktów za I etap oraz 40 punktów za II etap. W celu kwalifikacji do II etapu należy otrzymać co najmniej 50% punktów za I etap. Dla kwalifikacji jako “osoba rekomendowana do przyjęcia” konieczne jest uzyskanie przynajmniej 50% punktów w II etapie. Wskazany status zmieniany jest na “przyjęty” po dostarczeniu i podpisaniu wszystkich wymaganych dokumentów po II etapie (informacja dostępna będzie w systemie IRK po kwalifikacji).

I etap:

1) ocena wstępnego opisu projektu badawczego (4o pkt):

a) cel badań (0-10 pkt);
b) nowatorstwo i oryginalność projektu badawczego (0-10 pkt);
c) metodologię właściwą dla realizacji celu, spójność argumentacji oraz przejrzystość
wywodu (0-10 pkt);
d) opis aktualnego stanu badań wraz z bibliografią istotną dla osiągnięcia celu badań
(0-10 pkt). Uwaga: bibliografia nie wlicza się do limitu znaków!

2) Ocena aktywności naukowej potwierdzonej skanami:

a) publikacje, w tym artykuły naukowe, rozdziały w monografiach wieloautorskich, monografie autorskie, publikacje w recenzowanych materiałach konferencji międzynarodowych (0-8 pkt);
b) wystąpienia na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych z przyjętym referatem (0-8 pkt);
c) pozostałe elementy oceny doświadczenia i osiągnięć naukowych kandydata, w tym nagrody, wyróżnienia, certyfikaty, doświadczenie zawodowe, doświadczenie dydaktyczne, działalność w studenckim ruchu naukowym, szkolenia, popularyzacja nauki itp. (0-4 pkt).

II etap: rozmowa kwalifikacyjna (40 pkt):

1) kompetencje kandydata istotne z perspektywy prowadzonych badań, w tym rozeznanie w zakresie podejmowanej problematyki badań oraz wiedza merytoryczna (0-20 pkt);
2) umiejętność uzasadnienia trafności wyboru dyscypliny oraz poprawność językowa, w tym zwłaszcza biegłość w posługiwaniu się językiem naukowym właściwym dla dyscypliny podejmowanych badań (0-20 pkt).

Tegoroczna rekrutacja do SDNH UW odbywa się w ramach limitu 100 miejsc, w następującym podziale na dyscypliny:

a) archeologia – 9 miejsc,
b) etnologia i antropologia kulturowa – 2 miejsca,
c) filozofia – 9 miejsc,
d) historia – 17 miejsc,
e) językoznawstwo – 22 miejsca,
f) literaturoznawstwo – 26 miejsc,
g) nauki o kulturze i religii – 10 miejsc,
h) nauki o sztuce – 5 miejsc.

Podstawa prawna: link.

Zespoły kwalifikacyjne dla poszczególnych dyscyplin zostaną powołane, w uzgodnieniu z Rektorem, przez Dyrektor SDNH UW. Ogłoszenie składów zespołów nastąpi wkrótce.

W skład zespołu kwalifikacyjnego wchodzą nauczyciele akademiccy co najmniej ze stopniem naukowym doktora oraz jeden przedstawiciel doktorantów. Członek zespołu kwalifikacyjnego zachowuje rzetelność, bezstronność i obiektywność w ocenie kandydatów do Szkoły.

Członek zespołu kwalifikacyjnego podlega wyłączeniu od oceny kandydata, jeżeli:
1) był promotorem pracy magisterskiej kandydata;
2) jest przełożonym kandydata lub znajduje się względem niego w innej relacji zatrudnienia;
3) kandydat jest albo był jego małżonkiem bądź jest krewnym albo powinowatym do drugiego stopnia bądź pozostaje albo pozostawał z nim we wspólnym pożyciu;
4) kandydat jest lub był osobą związaną z nim z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli;
5) brał udział w postępowaniu dyscyplinarnym, w którym kandydat lub jego planowany promotor byli obwinieni;
6) zachodzą inne obiektywne okoliczności mogące rodzić uzasadnione obawy co do zachowania fachowości, bezstronności lub obiektywności przy ocenianiu kandydata.

Archeologia:
1) Dr hab. Aldona Mueller-Bieniek, prof. ucz.; Wydział Archeologii – przewodnicząca;
2) Dr hab. Krzysztof Jakubiak, prof ucz.; Wydział Archeologii – wiceprzewodniczący;
3) Dr Agata Deptuła; Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej;
4) Dr Sylwia Domaradzka; Wydział Archeologii;
5) Dr Mikalai Plavinski; Wydział Archeologii;
6) Mgr Adam Budziszewski; Rada Doktorantów SDNH.

Zarządzenie w sprawie powołania zespołu: link.

Zarządzenie w sprawie powołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego (jeśli dotyczy): link.

Etnologia i Antropologia Kulturowa:
1) Dr hab. Anna Horolets, prof. ucz.; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce – przewodnicząca;
2) Dr hab. Anna Malewska-Szałygin, prof. ucz.; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce;
3) Dr hab. Sławomir Sikora, Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce;
4) Dr hab. Hubert Wierciński; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce;
5) Dr Katarzyna Waszczyńska; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce;
6) Mgr Agnieszka Caban; Rada Doktorantów SDNH.

Zarządzenie w sprawie powołania zespołu: link.

Zarządzenie w sprawie powołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego (jeśli dotyczy): link.

Filozofia:
1) Dr hab. Urszula Zbrzeźniak; Wydział Filozofii – przewodnicząca;
2) Dr hab. Krzysztof Łapiński; Wydział Filozofii;
3) Dr Katarzyna Bielińska; Wydział Filozofii;
4) Dr Krzysztof Skonieczny; Wydział Artes Liberales;
5) Dr Marcin Rychter; Wydział Filozofii;
6) Mgr Zuzanna Jusińska; Rada Doktorantów SDNH.

Zarządzenie w sprawie powołania zespołu: link.

Zarządzenie w sprawie powołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego (jeśli dotyczy): link.

Historia:
1) Prof. dr hab. Jerzy Kochanowski; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce – przewodniczący;
2) Dr hab. Paweł Janiszewski, prof. ucz.; Wydział Historii;
3) Dr hab. Artur Markowski, prof. ucz.; Wydział Historii;
4) Dr hab. Maciej Ptaszyński, prof. ucz.; Wydział Historii;
5) Dr Matylda Urjasz-Raczko; Wydział Neofilologii;
6) Mgr Radosław Miśkiewicz; Rada Doktorantów SDNH.

Zarządzenie w sprawie powołania zespołu: link.

Zarządzenie w sprawie powołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego (jeśli dotyczy): link.

Językoznawstwo:
1) Prof. dr hab. Małgorzata Tryuk; Wydział Lingwistyki Stosowanej – przewodnicząca;
2) Dr hab. Agata Kochańska; Wydział Neofilologii;
3) Dr Anna Siwirska; Wydział Lingwistyki Stosowanej – wiceprzewodnicząca;
4) Dr Daniel Ziembicki; Wydział Neofilologii;
5) Dr Kamila Stanek; Wydział Orientalistyczny;
6) Mgr Beata Milewicz; Rada Doktorantów SDNH.

Zarządzenie w sprawie powołania zespołu: link.

Zarządzenie w sprawie powołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego (jeśli dotyczy): link.

Literaturoznawstwo:
1) Dr hab. Monika Kulesza, prof. ucz.; Wydział Neofilologii;
2) Dr hab. Żaneta Nalewajk-Turecka, prof. ucz.; Wydział Polonistyki – przewodnicząca;
3) Dr hab. Klaudia Łączyńska; Wydział Artes Liberales;
4) Dr hab. Jacek Głażewski; Wydział Polonistyki – wiceprzewodniczący;
5) Dr Maciej Jędrzejewski; Wydział Neofilologii;
6) Dr Magdalena Szpindler; Wydział Orientalistyczny; 7) Mgr Agata Łojek; Rada Doktorantów SDNH.

Zarządzenie w sprawie powołania zespołu: link.

Zarządzenie w sprawie powołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego (jeśli dotyczy): link.

Nauki o kulturze i religii:
1) Dr hab. Zuzanna Grębecka; Wydział Polonistyki – przewodnicząca;
2) Dr hab. Ewa Kalinowska; Wydział Lingwistyki Stosowanej – wiceprzewodnicząca;
3) Dr Monika Nowakowska; Wydział Orientalistyczny;
4) Dr Monika Stobiecka; Wydział Artes Liberales;
5) Dr hab. Aneta Dybska; Wydział Neofilologii;
6) Mgr Magdalena Filipek; Rada Doktorantów SDNH.

Zarządzenie w sprawie powołania zespołu: link.

Zarządzenie w sprawie powołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego (jeśli dotyczy): link.

Nauki o sztuce:
1) Prof. dr hab. Antoni Ziemba; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce – przewodniczący;
2) Prof. dr hab. Ryszard Kasperowicz; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce;
3) Dr hab. Agnieszka Leszczyńska, prof. ucz.; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce;
4) Dr hab. Tomasz Baranowski; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce;
5) Dr Karolina Mroziewicz; Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce;
6) Mgr Sonia Rzepka; Rada Doktorantów SDNH.

Zarządzenie w sprawie powołania zespołu: link.

Zarządzenie w sprawie powołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego (jeśli dotyczy): link.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego są jawne i podlegają opublikowaniu na stronie internetowej Szkoły w formie list rankingowych. Obejmują one wyniki I oraz II etapu rekrutacji i ich aktualizacje. Rezultaty postępowania rekrutacyjnego ogłaszane są oddzielnie dla każdej dyscypliny.

[wpis aktualizowany]

 

Koordynator Rekrutacji ogłasza wyniki rekrutacji 2024/2025 do Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UW w dyscyplinach:

Archeologia: lista rankingowa; aktualizacja z 12.08.2024 r.; aktualizacja z 22.08.2024 r.; aktualizacja z 05.09.2024 r.; aktualizacja z 12.09.2024 r.; aktualizacja z 19.09.2024 r.; lista przyjętych.
Etnologia i antropologia kulturowa: lista rankingowa; aktualizacja z 22.08.2024 r.; aktualizacja z 12.09.2024 r.; aktualizacja z 19.09.2024 r.; lista przyjętych.
Filozofia: lista rankingowa; aktualizacja z 12.08.2024 r.; aktualizacja z 05.09.2024 r.; aktualizacja z 12.09.2024 r.; aktualizacja z 19.09.2024 r.; lista przyjętych.
Historia: lista rankingowa; aktualizacja z 12.08.2024 r. ; aktualizacja z 22.08.2024 r.; aktualizacja z 05.09.2024 r.; aktualizacja z 12.09.2024 r.; aktualizacja z 19.09.2024 r.; lista przyjętych.
Językoznawstwo: lista rankingowa; aktualizacja z 12.08.2024 r.; aktualizacja z 22.08.2024 r.; aktualizacja z 05.09.2024 r.; aktualizacja z 12.09.2024 r.; aktualizacja z 19.09.2024 r.; lista przyjętych.
Literaturoznawstwo: lista rankingowa; aktualizacja z 12.08.2024 r.; aktualizacja z 22.08.2024 r.; aktualizacja z 05.09.2024 r.; aktualizacja z 19.09.2024 r.; lista przyjętych.
Nauki o kulturze i religii: lista rankingowa;aktualizacja z 12.08.2024 r.; aktualizacja z 22.08.2024 r.; aktualizacja z 05.09.2024 r.; aktualizacja z 12.09.2024 r.; aktualizacja z 20.09.2024 r.; lista przyjętych.
Nauki o sztuce: lista rankingowa; aktualizacja z 12.08.2024 r.; aktualizacja z 12.09.2024 r.; aktualizacja z 19.09.2024 r.; lista przyjętych.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, kandydaci rekomendowani do przyjęcia do Szkoły są zobowiązani złożyć do Szkoły poniżej wymienione dokumenty. Dokumenty można składać od dnia 1 sierpnia do dnia 18 września 2024 r.

Lista dokumentów:
– oryginał dokumentu uprawniającego do podjęcia kształcenia w Szkole lub jego urzędowy odpis (np. dyplom ukończenia studiów II stopnia);
– dodatkowe zaświadczenia – w przypadku korzystania ze świadczeń związanych ze stanem zdrowia (np. niepełnoprawność, renta, emerytura, etc.);
– wydrukowane dokumenty z konta w IRK („Zgłoszenia rekrutacyjne”, „Dokumenty i dalsze kroki”):
1. Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych na potrzeby kształcenia;
2. Oświadczenie o wyborze szkoły doktorskiej;
3. Oświadczenie dot. stypendium;
4. Podanie o przyjęcie do Szkoły.

Dokumenty należy składać w sekretariacie Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych (ul. Dobra 56/66, lokal 0.108, 00-312 Warszawa).

Prosimy o ustalenie terminu spotkania za pośrednictwem terminarza: LINK.

UWAGA: Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem!

Kandydaci, którzy chcą ubiegać się o miejsce w akademiku lub o wizę proszeni są o złożenie ww. dokumentów w Sekretariacie Szkoły najpóźniej do dnia 9 sierpnia 2024 r.

Więcej informacji na temat wnioskowania o miejsce w akademiku: LINK.


 

Koordynator Rekrutacji ogłasza wyniki I etapu rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UW w dyscyplinach:


Koordynator Rekrutacji zawiadamia o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych (II etapu rekrutacji).

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej konieczne jest okazanie dowodu osobistego lub paszportu.


Zasady przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych

Kandydaci, których rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane są w trybie stacjonarnym mają, w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach, prawo zawnioskować o przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych w trybie zdalnym.

  • Wzór wniosku o przeprowadzenie rozmowy w trybie zdalnym [PLIK].

Wniosek musi zostać wypełniony, podpisany, zeskanowany i przesłany w formie skanu na adres email: rekrutacja.nh@uw.edu.pl w ciągu 2 dni od dnia publikacji harmonogramu rozmów kwalifikacyjnych.

Linki do rozmów kwalifikacyjnych odbywających się na odległość zostaną wysłane kandydatom za pośrednictwem systemu IRK.

Stypendium doktoranckie przysługuje każdej osobie przyjętej do SDNH UW, która nie posiada stopnia doktora. Łączny okres otrzymywania stypendium doktoranckiego nie może przekroczyć 4 lat. Doktorant, który złożył rozprawę doktorską w terminie wcześniejszym niż termin ukończenia kształcenia przewidziany w programie kształcenia (tj. 4 lata), otrzymuje stypendium doktoranckie do dnia, w którym upływa termin ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż przez sześć miesięcy.

Kwota stypendium doktoranckiego wynosi 4242 zł brutto przed oceną śródokresową oraz 5340,9 zł brutto po ocenie śródokresowej.

Dodatek do stypendium doktoranckiego dla osób z niepełnosprawnością przez cały okres trwania kształcenia w Szkole wynosi 1040,07 zł brutto.

Prezentacja ze szkolenia z dnia 14 maja 2024 r. – PREZENTACJA

Prezentacja ze szkolenia z dnia 28 maja 2024 r. – PREZENTACJA

Uchwała rekrutacyjna – link.

Zarządzenie w sprawie ustalenia harmonogramu rekrutacji – link.

Zarządzenie w sprawie limitów miejsc – link.

Zarządzenie w sprawie opłaty rekrutacyjnej – link.

Instrukcja wypełniania IRK