Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

TEDx University of Warsaw 2025

Już po raz trzeci serdecznie zapraszamy doktorantki i doktorantów UW do udziału w konferencji TEDx University of Warsaw. Jest to świetna okazja, by zaprezentować swoje badania naukowe szerokiej publiczności oraz podniesie umiejętności w zakresie wystąpień publicznych.

Terminy:

  • Przesyłanie zgłoszeń na adres szkola.dr@uw.edu.pl do 16 maja 2025 r. do godz. 23.59.
  • Przygotowania do występu na TEDx obejmują:
    • całodniowe szkolenie (pierwsza połowa września 2025 r.) – prezentacja projektu i zespołu, coaching i storytelling
    • szkolenia indywidualne (wrzesień – do 5 listopada 2025 r.) – przygotowanie wystąpienia w formacie TEDx – storytelling; wystąpienia publiczne na scenie i przed kamerą; coaching i konsultacje – terminy ustalane z trenerami indywidualnie);
  • TEDx University of Warsaw 2025 odbędzie się 13 listopada 2025 r. (dzień wcześniej – próba generalna).

Ważne dokumenty:

Wystąpienia z poprzednich edycji TEDx UW można obejrzeć na oficjalnym kanale TEDx: https://www.youtube.com/user/TEDxTalks oraz na stronie https://tedxuniversityofwarsaw.uw.edu.pl/.

Projekt TEDx University of Warsaw jest realizowany przez Centrum Współpracy i Dialogu UW przy wsparciu Szkół Doktorskich UW ze środków IDUB Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.

 

Celem TEDx University of Warsaw jest prezentacja badań młodych badaczy i badaczek  Uniwersytetu Warszawskiego. Zaplanowane są wystąpienia 12 osób, w tym 8 doktorantów/doktorantek. W przypadku większej liczby zgłoszeń dyrektorzy szkół  doktorskich dokonają ich wyboru, mając na względzie ukazanie jak najszerszej różnorodności badań naukowych na UW.

Każda osoba, która zdecyduje się uczestniczyć w projekcie, musi obowiązkowo wziąć udział w  dwóch szkoleniach: z zakresu storytellingu oraz wystąpień publicznych. Szkolenia odbędą się  na terenie Uniwersytetu Warszawskiego (Kampus Główny/Kampus Powiśle). Dodatkowo każdy z uczestników weźmie udział w dwóch indywidualnych sesjach: coachingu i konsultacji. Każdy prelegent  będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia dot. praw autorskich na potrzeby TED Talks. Prelegenci są zobligowani do wyrażenia zgody na udział w działaniach promocyjno-komunikacyjnych analogicznie do  kampanii z roku 2023 i 2024 – https://www.facebook.com/tedxuniversityofwarsaw/.

Prelegenci nie otrzymują żadnego wynagrodzenia ani innych gratyfikacji finansowych za  udział w projekcie. Projekt finansowany jest ze środków programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.