Ocena śródokresowa
Szczegółowe zasady przeprowadzenia oceny opisane są Regulaminie SDNH w paragrafach 25-30.
Ocena będzie przeprowadzona w październiku i listopadzie 2024 r. przez Komisje powoływane dla każdej z dyscyplin oddzielnie:
Komisja przeprowadza ocenę na podstawie złożonych dokumentów (patrz niżej) oraz rozmowy z doktorantem/doktorantką (par. 27 ust. 1).
UWAGA! Rozmowy prowadzone będą w październiku i listopadzie. Harmonogram rozmów (oraz ich tryb) zostanie określony indywidualnie przez komisje, odrębne dla każdej z dyscyplin.
Termin składania dokumentów
- od dnia 16 września do dnia 30 września 2024 r.
- od dnia 17 lipca do dnia 31 lipca 2024 r. – dla doktorantów, którzy kończą czwarty semestr kształcenia w semestrze letnim r. a. 2023/2024 oraz zostali przyjęci do Szkoły Doktorskiej w związku z realizacją programu Narodowego Centrum Nauki PRELUDIUM BIS;
- od dnia 17 lutego do dnia 28 lutego 2025 r. – dla doktorantów, którzy kończą czwarty semestr kształcenia w semestrze zimowym r. a. 2024/2025.
Sposób/miejsce składania dokumentów
- podpisane dokumenty, należy przesłać za pośrednictwem elektronicznej poczty uniwersyteckiej na adres ocena.nh@uw.edu.pl
- Uwaga! Prosimy, by w tytule wiadomości mailowej, w której przekazywane są dokumenty na potrzeby przeprowadzenia oceny śródokresowej, wpisywali Państwo: imię i nazwisko doktoranta/doktorantki – dyscyplina.
- Dokumenty w formie elektronicznej muszą być czytelne i mieć format PDF. Muszą zawierać podpisy odręczne lub elektroniczne doktoranta/ki oraz promotora/ki lub promotorów/rek. Jeśli dokument zawiera podpisy odręczne, należy zeskanować całość, a nie jedynie ostatnią stronę z podpisami.
Wymagane dokumenty
Dokumenty składane przez doktoranta/doktorantkę
- sprawozdanie z realizacji IPB wraz z załącznikami (można dołączyć fragment rozprawy)
- formularz dot. współpracy z promotorem/promotorką
Dokumenty składane przez promotora/promotorkę
Dokumenty proszę złożyć bezpośrednio do sekretariatu na adres ocena.nh@uw.edu.pl.
- formularz dot. współpracy z doktorantem/doktorantką
- opinia na temat postępu w realizacji Indywidualnego Planu Badawczego
Uwaga!
- Prosimy, by w tytule wiadomości mailowej, w której przekazywane są dokumenty na potrzeby przeprowadzenia oceny śródokresowej, wpisywali Państwo: imię i nazwisko doktoranta/doktorantki – dyscyplina.
- Dokumenty w formie elektronicznej muszą być czytelne i mieć format PDF. Muszą zawierać podpisy odręczne lub elektroniczne doktoranta/ki oraz promotora/ki lub promotorów/rek. Jeśli dokument zawiera podpisy odręczne, należy zeskanować całość, a nie jedynie ostatnią stronę z podpisami.
Najczęściej zadawane pytania
Do oceny przed którą z komisji zostanę przyporządkowany/a?
Doktorant przystępuje do oceny przed komisją w dyscyplinie, w której przygotowuje rozprawę doktorską (wskazaną w IPB). W przypadku powołania więcej niż jednej komisji w dyscyplinie, o przyporządkowaniu decydują specjalizacje członków komisji.
Czy pracę artystyczną (projekt teatralny, instalacja, tłumaczenie, tekst literacki itp.) pośrednio związaną z tematem doktoratu można umieścić w sprawozdaniu z realizacji IBP (np. w pkt. 16)?
Projekty pośrednio związane z tematem przygotowywanej rozprawy można wskazać np. w punkcie 16.
Od którego dokładnie miesiąca będzie przyznane podwyższone stypendium?
Podwyższone stypendium przysługiwać będzie z wyrównaniem od października 2024. Wypłata stypendium odbędzie się po zakończeniu procesu oceny śródokresowej (w tym uzyskaniu od komisji kompletu dokumentacji), najwcześniej w grudniu 2024.
Mam dwóch promotorów - głównego i pomocniczego/dodatkowego. Czy wypełniam dwie ankiety współpracy? Czy każdy z promotorów wypełnia ankietę i opinię osobno?
W przypadku powołania promotorów pomocniczych i dodatkowych, wymagane są osobne ankiety współpracy zarówno ze strony doktorantów, jak i promotorów. Ta sama zasada dotyczy opinii o realizacji IPB. Każdy z promotorów wypełnia ją osobno.
Czy muszę przygotowywać prezentację na rozmowę z komisją?
Komisja może, ale nie musi poprosić doktorantów o przygotowanie krótkiej prezentacji. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, komisja powiadamia o tym odpowiednio wcześniej doktorantów.
Czy rozmowy z komisją odbywają się stacjonarnie? Co w przypadku, kiedy nie będzie mnie w Warszawie w wyznaczonym terminie?
Komisja danej dyscypliny ustala formę rozmów z doktorantami. Mogą one odbywać się zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie. W przypadku niedogodnego terminu, jest możliwość indywidualnego ustalenia z komisją formy i daty rozmowy.